[Rozmiar: 110 bajtów] Z Nowym Rokiem 2019 nowe stypendia

Pomoc dla Pani Izabeli i jej dzieci

W grudniu 2018, Fundacja pomagała rodzinom znajdującym się w ciężkiej sytuacji materialnej m. in., opłacając niezbędne im leki oraz węgiel na zimę.
22 grudnia ub. roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia Fundacja udzieliła pilnej pomocy SOS wielodzietnej rodzinie, która nagle znalazła się w skrajnie ciężkiej sytuacji materialnej.
Jest to samotna matka, p. Izabela z 4-ką małych dzieci, ostatnie dziecko urodziło się 2 tygodnie temu. Pani nigdzie i nigdy o pomoc nie prosiła, obecnie jej sytuacja jest skrajnie trudna.
Dodatkowo po urodzeniu dziecka Pani Izabela dowiedziała się że ma nowotwór i czeka ją trudne leczenie onkologiczne.
Niestety mąż ich opuścił w październiku 2018 r., dlatego nie mają żadnego źródła utrzymania oprócz zasiłku 500+. Jest im bardzo ciężko, wynajmują prywatne mieszkanie, które zobowiązali się wyremontować, w zamian za możliwość zamieszkania, mieszkają w fatalnych warunkach w starej kamienicy.
Trzeba dokonać remontu w mieszkaniu, a także potrzebna jest pomoc materialna w zakupie nowych okien - te stare są w fatalnym stanie, wypadają szyby i są wypaczone.