[Rozmiar: 110 bajtów] O Fundacji

Zostań doradcą-wolontariuszem

Zwracamy się do osób, które posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie przedsiębiorczości.
Do specjalistów i praktyków z dziedziny:
• ekonomii
• zarządzania
• finansów
• księgowości
• psychologii
• i innych dyscyplin

Państwa wiedza i doświadczenie mogą okazać się nieocenione dla osoby, która zaczyna tworzyć własną firmę, ma pomysł i wolę jego realizacji, ale nie posiada niezbędnej wiedzy, a czasami potrzebuje po prostu zwykłego, ludzkiego wsparcia.

Do głównych zadań doradcy należy:

a) ocena szansy realizacji projektu

b) pomoc przy opracowywaniu biznes planu / analizy ekonomicznej przedsięwzięcia

c) pomoc w opracowaniu strategii marketingowej / dotarciu do klienta

d) doradzanie i wskazywanie innych obszarów i dziedzin w gospodarce, gdzie istnieje większa szansa odniesienia sukcesu

e) opieka, pilotowanie i bieżące nadzorowanie projektu podczas kolejnych faz jego realizacji

f) pomoc rachunkowo-księgowa

g) wsparcie psychologiczne

Doradcy-wolontariusze mogą poświęcać na pomoc podopiecznym Fundacji zaledwie kilka (4 – 6) godzin w miesiącu. Pomimo tego ich wkład w realizację naszego programu jest nieoceniony.

Pomoc innym może być źródłem wielkiej satysfakcji! Zwłaszcza, jeżeli uczestniczymy w tworzeniu od podstaw przedsięwzięcia, które może okazać się dla kogoś „ostatnią deską ratunku”.